Damir Muković profesionalni prvak svijeta u disciplini K1

Pred oko 2. 500 gledalaca u Sportskom centru na Bandžovom brdu večeras je održan sportski spektakl u kik boksu u kojem je naš sugrađanin Damir Muković u drugoj rundi nokautom savladao Mađara Balazs Rozsa i osvojio titulu Profesionalnog prvaka svijeta u disciplini K1.

Crnogorski reprezentativac, takmičar rožajskog kluba Univerzum, Damir Muković je u dosadašnjoj karijeri imao 87 mečeva od kojih je 75 dobio. Osvajač je medalja na šampionatima širom svijeta i višestruki učesnik šampionata Evrope. Do sada je bio, prvak Crne Gore, Srbije i Crne Gore, vicešampion Balkana i svjetskog kupa i profesionalni prvak Evrope u K1 disciplini u kategoriji do 72,5 kg.

Zlatnom Damiru Mukoviću pehar Prvaka svijeta uručio je Predsjednik Opštine gospodin Nusret Kalač.

Takmičenje je otvorio podpredsjednik svjetske WKU pro federacije gospodin Nijaz Mujić.

Gledaoci su prije glavnog meča imali priliku da vide pet uvodnih borbi u kojima su takmičari Kik boks kluba Univerzum, Dejvid Kajević, Edin Murić, Haris Kujević, Džemal Salihović i Tarik Mehović takođe odnijeli zlato.

Medijator spektakla koji je svo vrijeme uspio u dvorani na Bandžovom brdu da drži užarenu navijačku atmosferu bio je novinar Ferid Kujević a u pauzama publiku je zabavljao sjajni Almir Salović.

Pokrovitelj takmičenja je bila Opština Rožaje uz podršku sponzora doo „DIK“, doo „Barmahala“, Kasio, Ljuca Murić, Dom zdravlja Rožaje, Odjeljenje bezbijednosti Rožaje, Remzija Camić i Rafet Kajević.

Organizator nadmetanja je KBK „Univerzum“.

Objave iz povezanih i sličnih kategorija...